14 dní pro vrácení peněz nebo výměnu
pouze polské výrobky
náklad 1-3 pracovní dny

s límcem

Jaro je zvláštní roční období, které nás těší bohatstvím barev. Je to také období, kdy se vzduch ochladí, slunce zapadne dříve a my jsme neustále venku vystaveni nepříjemným povětrnostním podmínkám, jako je déšť nebo vítr. Klíčové je tedy vybrat ten správný kabát, který nás účinně ochrání před jarním počasím a kromě praktické zahřívací funkce nám poslouží i k pohledovým účelům. Mezi širokou škálou produktů kabátových návrhářů jistě najdeme kabát, který nejen skvěle padnou, ale také ladí s ostatními prvky jarního šatníku. Jednou z možností jsou kabáty s límečkem. Jaké návrhy jsou v současné době na trhu k dispozici, z čeho jsou vyrobeny a co vzít v úvahu při výběru dokonalého kabátu?

O čem jsou jarní kabáty s límečkem?

Kabáty s límečkem jsou jednou z elegantnějších variant svrchního oblečení - díky své struktuře a stylovému střihu se skvěle hodí k jarním sofistikovaným stylizacím. Dle individuální potřeby je možné zvolit kabáty různých délek. Tyto dlouhé nebo střední délky se vyznačují nejen vysokými ochrannými vlastnostmi proti povětrnostním vlivům, ale také velmi dobře padnou ženské postavě bez ohledu na strukturu oblečení pod nimi. Jaký typ spony bude nejlepší? Dostupné možnosti zahrnují klasické zapínání na knoflíky nebo zipy - nejlepší do velkých mrazů, nebo přepásané páskem. U toho druhého máme možnost upravit sponu z hlediska různého stupně napnutí řemene. Dámské kabáty s límečkem nemusí být správnou volbou pro každodenní nošení v případě lidí, kterým záleží i na lepší ochraně krku – pak se vyplatí volit spíše uzavřenější modely. Přesto se vyplatí mít v šatníku kabát s límečkem klasického střihu.

Z čeho jsou vyrobeny?

Dominantními materiály většiny modelů jsou vlna a bavlna. Kabáty z takových přírodních tkanin se vyznačují mimořádně účinnou ochranou proti mrazu. Další přísady mohou být polyester, nylon nebo akryl - díky tomu se oblečení snadněji udržuje čisté a při praní se nepoškodí. Jsou různé tloušťky použitých materiálů - můžeme si vybrat ze silných tkaných kabátů do chladného počasí, ale i z tenčích - dobré jako svrchní oděvy za slunečného počasí.

Co vzít v úvahu při výběru kabátu s límečkem?

Správně zvolený kabát by měl nejen dokonale chránit před deštěm a větrem, ale také splňovat kritérium pohodlí. Proto je tak důležité vybrat si kabát, ve kterém se budeme cítit pohodlně a žensky. Dobrá montáž může tento úkol značně usnadnit. Neméně důležitá je i příležitost – hledáme kabát na celou zimu, nebo třeba na speciální příležitost, která vyžaduje specifický střih? Za zvážení stojí i požadovaná délka, která bude ladit s ostatním oblečením z našeho šatníku.

Barvy kabátů – je to důležité?

Přestože se zdá, že jde o druhořadý problém, barvy svrchních oděvů mají velký význam při skládání harmonických stylizací. Vybírat můžeme z obrovského množství nejrůznějších odstínů a vzorů – od jednobarevných, až po libovolné mřížky či materiály bohatě zdobené zajímavou úpravou. Mezi kabáty v univerzálních barvách, které se vždy doporučuje mít v šatníku - protože se hodí ke všemu, rozlišujeme především krémově béžovou a černou. Takové odstíny jsou dobré pro každou příležitost, bez ohledu na úroveň jeho formalit. Budou se tedy skvěle hodit do práce, na večerní styling i na obyčejnou procházku parkem. Přestože jsou klasické, tyto barvy jsou zcela běžné a nebudou dobrou volbou pro člověka, který by chtěl zvláště vyniknout. Pak zvažte jasnější barvy nebo vzorovaný kabát. Bez ohledu na aktuální trendy jsou však nejdůležitějším kritériem pro výběr odstínu především individuální preference.

Sizes
Barva
Cena
-
pixel